خانه اخبار و مقالات

چگونه می‌توان از عدم قطعیت کاست؟

مطالعه بیشتر...عدم قطعیت، یک پارادوکس است. از طرفی مشوقی مقتدر و نیرومند برای پژوهش است، نیازی برای دانستن؛  محصول اقناع کننده‌ی پژوهش، مستنداتی که به کار جهت دهی رویه‌ها و خط مشی‌ها می‌آید.
و از دیگر سوی، عدم قطعیت همواره به خاطر پیچیدگی و ابهام ذاتی عالمِ واقع، پس از پژوهش هم باقی می‌ماند،

مطالعه بیشتر...

تصویرگونگی در زبان گفتاری

در جستجوی تصویرگونگی در زبان گفتاریمطالعه بیشتر...

آیا تا کنون دراین‌باره کنجکاو شده‌اید که چرا یک سگ را سگ می‌نامیم و گربه نمی‌نامیم؟ آیا این صرفا یک قرارداد است یا بر پایه‌ی تصویرگونگی پدید آمده است –شباهت میان ساختار واژه و معنای آن؟ پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که تصویرگونگی در زبان‌های هندواروپایی مانند انگلیسی و اسپانیایی متداول‌تر از آن است که پیش از این گمان برده می‌شد.

مطالعه بیشتر...

برخورد سیاهچاله ها و پیوستار زمان مکان

مطالعه بیشتر...برخورد سیاهچاله ها ممکن است  پیوستگی زمان و مکان را در صد هزار سال آینده بهم بریزد. اما آخر دنیا، حداقل اخر دنیای ما، نخواهد بود.

 

 

مطالعه بیشتر...

گرد و غبار خانگی در مورد شما چه می‌گوید

مطالعه بیشتر...محققان می‌گویند جانداران زنده ی میکروسکوپی باغ وحشهای واقعی و قابل اثبات با تنوع فوق العاده هستند که در گرد و غبارهای خانگی مخفی شده‌اند، و دانشمندان دریافته‌اند که این جوامع کوچک می‌توانند تفاوتهای بسیار عمده‌ای با یکدیگر داشته باشند که این وابسته به عوامل مختلفی نظیر اینکه فرد در کجا زندگی می‌کند، چه حیوان خانگی ای دارد و اینکه چند نفر در آن خانه سکونت دارند و اینکه مرد هستند یا زن می‌باشد.

مطالعه بیشتر...

سلولهای کودک میتواند بدن مادر خود را تا دهه ها دستکاری کند

مطالعه بیشتر...یک رویکرد تکاملی ممکن است به دانشمندان کمک کند درک کنند که چرا مادران دچار کایمرای (کایمرا به معنی هر اندامی که از دو یا چند سلول غیر متشابه از نظر ژنتیکی تشکیل شده باشد) ژنتیکی میشوند و اینکه این موضوع چگونه بر سلامتی شان تاثیر میگذارد.

مطالعه بیشتر...

هفت یافته ی شگفت انگیز در فیزیک!

مطالعه بیشتر...هفت یافتۀ شگفت انگیز در فیزیک! درهم تنیدگی شبح وار، گره های نور، پادماده جدید، آهنربای معلق، مساله انحراف نور، سه گانه شگفت انگیز ذرات، معجون کوارک- گلوون

 

 

 

مطالعه بیشتر...

"صلح دموکراتیک" لزوما از کشمکش بین المللی جلوگیری نمی کند

مطالعه بیشتر...با بهره گیری از تکنیکی جدید در تحلیل 52 سال کشمکش بین المللی، محققان بر این باورند که مقوله ای تحت عنوان " صلح دموکراتیک " می تواند وجود خارجی نداشته باشد.
علاوه بر این، مدلی که با این تکنیک جدید ساخته شده است ، قادر است کشمکش های بین المللی پنج و یا حتی ده سال آینده را بهتر از مدل کنونی پیش بینی کند.

مطالعه بیشتر...

آیا همه همزادی با چهره مشابه دارند؟

مطالعه بیشتر...ما همه زمانی که فردی را به طور اتفاقی در خیابان با شخصی که میشناسیم اشتباه گرفته ایم یکه خوردیم مثل چهره های مشابه مشهور ویل فرل و چاد اسمیت بازیگر و نوازنده درام فلفلهای چیلی تند قرمز.
اما آیا همه همزادی دارند؟ درواقع با کمک تعداد محدودی از ژنها که در ویژگیهای چهره تاثیر گذارند هستند، شانس نسبتا معقولی هست که اینگونه باشد.

مطالعه بیشتر...

آشنایی با زبان دوم ممکن است باعث شود شما جهان بینی خودتان رو نسبت دنیا عوض کنید!

دزد به کجا رفت؟ اگر این سوال را در زبان آلمانی پرسید ممکن است جواب دقیق تری دریافت کنید.او چطور فرار کرد؟ ممکن هست حال به انگلیسی رو بیاورید.بر اساس نتایج یک تحقیق تازه ، کسانی که به این دو زبان صحبت میکنند تاکید متفاوتی روی  اعمال و نتایج انها دارند که بر روی نگرش انهابه دنیا تاثیر میگذارد.همچنین نتایج نشان میدهد که افراد دوزبانه انعطاف بیشتری از خود نشان میدهند چرا که میتوانند هر دو جهان بینی رو بپذیرند.

مطالعه بیشتر...

ورود به سایت


حاضرین در سایت

ما 11 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


آخرین مقالات

نظریه-ابرزمان
در تمامی طول تاریخ اندیشه همواره تصور فیزیكدان ‌ها و...
تصویرسازی-ذهنی-و-درمان-بیماری-ها
تصویرسازی ذهنی ؛ در طول هر روز هزاران فکر به...
ایده-آل-گرایی،-غرق-شدن-در-آنچه-“باید”-به-جای-آنچه-“هست”
انگارگرایی ، ایده آل گرایی ، تصورگرایی ، مثل گرایی...

آخرین مطالب

نظریه-ابرزمان
در تمامی طول تاریخ اندیشه همواره تصور فیزیكدان ‌ها و...
تصویرسازی-ذهنی-و-درمان-بیماری-ها
تصویرسازی ذهنی ؛ در طول هر روز هزاران فکر به...
ایده-آل-گرایی،-غرق-شدن-در-آنچه-“باید”-به-جای-آنچه-“هست”
انگارگرایی ، ایده آل گرایی ، تصورگرایی ، مثل گرایی...

ما را دنبال کنید در:

Please install plugin JVCounter!