خانه اخبار و مقالات هشدار جهانی

هشدار جهانی

hoshdar-jahaniزمین مانند گذشته نمی‌چرخد، ... آب و هوای زمین مثل دیوانگان عمل می‌كند؛ او به واقع مثل آدم‌های انقلابی رفتار می‌كند. انقلابی بر علیه بشر؛ برای بشریت و برای انسان كامل...                 ایلیا «میم» معلم بزرگ تفکر

سال گذشته  بنا به توصیه ایلیا«میم» تصمیم گرفتم زندگی نوح را كه گزارش بسیار مختصری درباره آن موجود است تجزیه و تحلیل كنم و اصول و روش‌های نوح و پدران او را درباره سلامتی، سالم زیستن و طول عمر بازیابی و استخراج كنم. راستش اطلاعات اولیه مربوط به این كار خیلی محدود است. كل آن در حد یك صفحه است و قسمت مفید آن كه با كار مورد نظر تناسبی داشته باشد، دو سه پاراگراف بیشتر نیست. وقتی توانستم موضوع آنتی اكسیدان‌ها (عناصر ضد پیری و سالم ساز) را در آن دو سه پاراگراف ردیابی كنم خوشحال شدم و شروع كردم به تجزیه و تحلیل آن. اما برای ادامه كار چیز زیادی موجود نبود. رد‌ها و نشانه‌ها خیلی كم است و چیزی هم كه هست همه‌اش در ارتباط با تغذیه و سلامتی نیست. دیشب دوباره یادم آمد كه مطابق آن توصیه، من باید در این باره بنویسم حتی اگر نتوانم. این یادآوری با دیدن تلویزیون اتقاق افتاد.
دیشب كه داشتم غذا می‌خوردم، تلویزیون هم روشن بود و خبرِ به‌ظاهر جالب، اما كم اهمیتی را پخش می‌كرد. بیشترِ خبر، تصویر بود. تصویر یك رنگین كمان كه حالت معكوس داشت.این تصویر همان نشانه‌ای بود كه چندین بار دیگر هم درباره آن شنیده بودم. طی سال‌های گذشته از بعضی افراد می‌شنیدم كه یا خودشان رنگین كمان معكوس دیده‌اند یا شنیده‌اند كه دیگران شاهد چنین چیزی بوده‌اند. اما این اولین باری بود كه خودم شاهد چنین خبری، آن هم از تلویزیون بودم.
وقتی این خبر را در تلویزیون دیدم انگار روزنه جدیدی برای نوشتن ادامه مطلب نوح آموز ظاهر شد. یاد مطلبی افتادم كه خداوند به حضرت نوح فرموده بود. بعد از اینكه خداوند به وسیله طوفان همه مردم زمین را هلاك كرد و فقط نوح و عده‌ای از افراد خانواده و یارانش زنده ماندند، خداوند خطاب به نوح این طور فرمود:
"من با شما و با نسل‌های آینده شما و حتی با تمام حیوانات، پرندگان و خزندگان عهد می‌بندم كه بعد از این هرگز موجودات زنده را به وسیله طوفان هلاك نكنم و زمین را نیز دیگر بر اثر طوفان خراب ننمایم. این است نشانه عهد جاودانی من: رنگین كمان خود را در ابرها می‌گذارم و این نشان عهدی خواهد بود كه با جهان بسته ام. وقتی ابرها را بالای زمین بگسترانم و رنگین كمان دیده شود، آنگاه قولی را كه به شما و تمام جانداران داده‌ام به یاد خواهم آورد و دیگر هرگز تمام موجودات زنده به‌وسیله طوفان هلاك نخواهند شد.آری رنگین كمان نشانه عهد من است با تمام موجودات زنده زمین".
البته باید توجه داشته باشیم كه عهد خداوند مشروط است به شرایط انسان. یعنی اگر انسان شرایط را رعایت نكند خداوند هم مجبور نیست كه به وعده‌ای كه مشروط به آن شرایط است عمل كند. اگر خداوند فرمود ایمان داشته باشید تا نجات یابید، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم كه با وجود بی‌ایمانی باز هم خداوند ما را نجات دهد. از طرفی خداوند می‌فرماید دیگر هرگز تمام موجودات زنده را بوسیله طوفان هلاك نمی‌كنم. همه موجودات زنده با تعدادی از انسان‌ها فرق دارند. این دو مساوی هم نیستند. بیشتر داخل این ابهام نشویم و برگردیم به تصویر معكوس رنگین كمان.
تصویر رنگین كمانی كه دیدم در آمریكا ضبط شده بود. بلافاصله یاد طوفان‌های شدیدی افتادم كه طی ماه‌های اخیر در آمریكا اتفاق افتاده است. طوفان‌هایی كه كشته‌ها و زخمی‌های بسیاری داشته است. مهم‌ترین آن طوفان كاترینا بود كه تقریباً ‌شهر نیواورلئان را مدت‌ها زیر آب فرو برد. اكنون كه مدت كوتاهی از طوفان ویرانگر كاترینا گذشته، طوفان قدرتمند ویلما از راه رسیده است.طوفانی كه پس از در نوردیدن مكزیك و كوبا (كه در قاره آمریكا هستند!) فلوریدا و كالیفرنیا را در خود گرفت و میلیاردها دلار خسارت آفرید. هر دو طوفان در مجموع، كشته‌ها و زخمی‌های بسیاری به‌جا گذاشتند و خرابی‌های گسترده‌ای را باعث شدند.
به نظر من، سیل‌ها و طوفان‌های بسیار شدیدی در زمین اتفاق خواهد افتاد و یكی از نقاطی كه می‌تواند شاهد اوج این وقایع باشد، آمریكاست.
حالا این موضوع را در كنار رنگین كمان معكوس قرار دهید و كل گذاره را تفسیر كنید. در آن آیه خداوند فرمود كه: "هر گاه رنگین كمان دیده شود من عهد خود را به یاد خواهم آورد ". (عهد مربوط به طوفان و هلاك )
اما حالا رنگین كمان معكوس شده. یعنی آیا ممكن است به آن معنا باشد كه آن پیام و عهد هم معكوس شده یعنی رنگی كمانِ معكوس این پیام را برساند و این طور در یاد خدا زنده كند كه خداوند می‌خواهد با طوفان عده‌ای ازمردم را هلاك كند. مطابق دانش نشانه شناسی و بعضی از اصول رویا بینی یك نشانه معكوس وقتی كه در شرایط معینی (این شرایط معین، تعریف شده است) ظاهر شود، حامل پیامی معكوس است و من فكر می‌كنم كه طوفان‌هایی شدید و بلكه بسیارشدیدتر از گذشته در راه است و این طوفان‌ها بسیاری از مردم را هلاك خواهد كرد. البته اگر زمین لرزه را هم یك طوفان زیر زمینی به حساب بیاوریم، طیف كشتار و ویرانی طوفان‌ها، بسیار وسیع‌تر خواهد شد.
در این جا زحمت پاسخ گویی به یك سؤال با شماست. چه ارتباطی بین این موضوع با اصول سلامتی و سالم زیستن وجود دارد؟ ارتباط بین رنگین كمان و موضوع رنگین كمان معكوس را با زندگی و سلامتی انسان نشان خواهم داد اما فعلاً بگذارید معنای رنگین كمان را از دیگر فرهنگ‌ها جویا شویم.
از دیدگاه فرهنگ‌های دیگر، وقتی رنگین كمان در شرایط معینی رؤیت شود می‌تواند معانی هشدار دهنده‌ای داشته باشد. یكی از معانی رنگین كمان برای پیگمه‌های آفریقا، این است كه خدای آسمان به وسیله رنگین كمان با انسان‌ها ارتباط برقرار می‌كند و نظر خود را از طریق آن نشان می‌دهد. شمن‌های بوریات گاهی آن را معادل عروج انسان به‌سوی آسمان دانسته‌اند و در یونان قدیم گفته می‌شد كه رنگین كمان نماد رابطه آسمان و زمین و نماد رابطه انسان با خدا است. آنها می‌گفتند رنگین كمان زبان خداوند است و ایریس كه همان رنگین كمان بود پیك بادپای خدایان محسوب می‌شود. چینی‌های باستان با آنكه كلاً رنگین‌كمان را به‌عنوان علامتی خوب تفسیر می‌كردند اما آن را در شكلی خاص به معنی پیش‌درآمد هرج و مرج در هماهنگی كیهانی می‌دانستند و در این حالت، مفهومی دهشتناك را به آن نسبت می‌دادند. در چنین وضعیتی یاكوتها می‌گویند كه رنگین كمان می‌تواند آدمیان روی زمین را بالا ببرد و به سوی آسمان بكشاند و قفقازی‌ها به كودكان خود هشدار می‌دهند تا مراقب باشند كه رنگین كمان، آنها را به آسمان و به درون ابرها نبرد.
اگر رنگین كمان، نمادی از رابطه‌ انسان با خدا و نماد ارتباط آسمان با زمین است، آیا رنگین كمانِ وارونه به معنای وارونگی رابطه آسمان و زمین نیست؟ بنابراین آیا ممكن است آسمان بر ضد زمین وارد عمل شود...

خیلی وقت پیش جمله‌ای از معلم بزرگ ایلیا «میم» خواندم و هنوز آن را به‌خاطر دارم شاید آن جمله دراین باره گویا‌ترین باشد:
"متفكران این دنیا كار را بر اساس شرایط موجود و آنچه گمان می‌كنند موجود خواهد بود، پیش بینی كرده اند. لكن این شرایط و مبنای آن گمان، دگرگون خواهد شد... زمین مانند گذشته نمی‌چرخد، خورشید مثل قرن‌های پیش بر زمین نمی‌تابد، آب‌ها به رفتار جدید عادت خواهند كرد و ابر‌ها و بادها و تابش‌های سماوی. آب و هوای زمین مثل دیوانگان عمل می‌كند؛ او به واقع مثل آدم‌های انقلابی رفتار می‌كند. انقلابی بر علیه بشر؛ برای بشریت و برای انسان كامل. "


 

منبع: برگرفته از کتاب 360 دکترین و تئوری فراگیر- نظریه های بنیادی ایلیا «میم»
برای دانلود نسخه پی دی اف اینجا کلیک کنید.

انتشار این مطلب در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ورود به سایت


حاضرین در سایت

ما 72 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


آخرین مقالات

نظریه-ابرزمان
در تمامی طول تاریخ اندیشه همواره تصور فیزیكدان ‌ها و...
تصویرسازی-ذهنی-و-درمان-بیماری-ها
تصویرسازی ذهنی ؛ در طول هر روز هزاران فکر به...
ایده-آل-گرایی،-غرق-شدن-در-آنچه-“باید”-به-جای-آنچه-“هست”
انگارگرایی ، ایده آل گرایی ، تصورگرایی ، مثل گرایی...

آخرین مطالب

نظریه-ابرزمان
در تمامی طول تاریخ اندیشه همواره تصور فیزیكدان ‌ها و...
تصویرسازی-ذهنی-و-درمان-بیماری-ها
تصویرسازی ذهنی ؛ در طول هر روز هزاران فکر به...
ایده-آل-گرایی،-غرق-شدن-در-آنچه-“باید”-به-جای-آنچه-“هست”
انگارگرایی ، ایده آل گرایی ، تصورگرایی ، مثل گرایی...

ما را دنبال کنید در:

Please install plugin JVCounter!