خانه نظریه های جهانی علوم باطنی اصول و قوانین بنیادی تله‌ پاتی (II)

اصول و قوانین بنیادی تله‌ پاتی (II)

telepathy1بخش دوم:

مشخصات فردی: در ارتباط تله‌ پاتیك، جنسیت از اهمیت زیادی برخوردار است. بهترین نتایج در شرایطی فراهم می‌ شود كه فرستنده پیام، مرد و هدف یا گیرنده یك زن باشد. در شرایط عكس نتیجه از آنچه گفته شد كمتر است. اما برخلاف تأثیر جنسیت، پژوهش ‌های انجام شده نشان می دهد سن در قدرت و قابلیت تله پاتی تأثیر ندارد.
باور و اعتقاد: بهترین تله‌ پات‌ ها كسانی هستند كه به این استعداد و هنر آدمی اعتقاد بیشتری دارند. هر قدر فردی در این زمینه از ایمان و اعتقاد قوی‌ تری بهره ‌مند باشد به پیشرفت‌ های بهتری نایل می‌ شود.
شرایط جوی: بر اساس تحقیقات جدیدی كه صورت گرفته، نقش شرایط و اختلالات جوی در میزان قدرت ‌ها و قابلیت‌ های روحی به خوبی نشان داده شده است. معمولاً در شرایط نامناسب جوی از انجام تمرینات تله ‌پاتیك خودداری می ‌شود. هوای آرام و كمی خنك و یا ابری و كمی بارانی بدون رگبار، بهترین زمان برای انجام تمرینات تله پاتیك است.
تعدد افراد: برای انجام یك تجربه تله‌ پاتیك حداقل به حضور دو موجود زنده نیاز است. در اینجا از دو موجود زنده صحبت شده و نه لزوماً دو سوژه انسانی، زیرا تله‌ پاتی بین گیاهان و جانوران و یا بین انسان با گیاهان و جانوران هم می‌ تواند تحقق پیدا كند. از سوی دیگر ادراكات تله پاتیك به‌صورت دسته جمعی هم تحقق پیدا می‌ كند. اما گاهی زمانی كه به‌ صورت گروهی این گونه آزمایش ‌ها انجام می‌ شوند احتمال دریافت نادرست پیام وجود دارد. اگر گیرنده در دریافت پیام دچار اشتباه شود، امكان دارد آن را درست به همان صورت به دیگران هم منتقل سازد.
«والری سانفو»، نویسنده كتاب اصول بنیادی دانش تله پاتی در بیان تجربه ‌ای در این رابطه چنین عنوان می كند: «در یك تجربه تله پاتیكِ گروهی، من به همراه یك دستیار، بنا بود رنگ زرد را برای گروه مخابره كنیم. در لحظه آزمایش من به یك خورشید پر عظمت زرد فكر كردم و دستیارم به یك قناری زرد فكر كرده بود. در تجزیه و تحلیل به‌ دست آمده متوجه اختلال و آمیزش این مفاهیم در اذهان سوژه ‌ها شدیم. برخی از سوژه‌ ها به احساس رنگ زرد یا خورشید نایل شده بودند و عده‌ای هم یك پرنده، یك بال و یا یك دایره را در ذهنشان دریافت كرده بودند».

ذهنیت سوژه
كسانی كه با ریزه كاری ‌ها و محدودیت‌ های تله ‌پاتی آشنایی ندارند، تصور می‌ كنند هروقت كه بخواهند می‌ توانند از تله پاتی به جای تلفن و تلكس استفاده كنند. اینها بد نیست به این نكات توجه داشته باشند ‌كه همیشه نمی ‌توان بصورت ارادی و برنامه‌ ریزی شده به ارسال پیام‌ های دلخواه اقدام كرد. همچنین در تجربیات و ارتباطات تله‌ پاتیك نمی ‌توان هر پیام و دستوری را برای هر فردی ارسال كرد و این‌ كه تصویر ذهنی هر فرد، از هر واژه ‌ای، تصور خاصی دارد. برای مثال اگر ما به گل یا پرنده خاصی فكر كنیم و آن را از طریق تله ‌پاتی ارسال كنیم، این احتمال وجود دارد كه سوژه، گل یا پرنده دیگری را به‌صورت متفاوتی دریافت كند.
اما با وجود لحاظ نمودن كلیه این اصول بنیادی و البته مسائل دیگری كه در اینجا امكان پرداختن به آنها مهیا نشد، هم‌ چنان یك سؤال در ذهن وجود دارد و آن اینكه: ‌‌آیا می‌ توان روی افكار دیگران اثرگذاشت؟
پاسخ این سؤال مثبت است. این اصل و روش شناخته شده‌ ای است كه نه تنها در بسیاری از تبلیغات تجاری، بلكه از طرف دولت‌ ها و ایدئولوژیست‌ ها نیز مكرراً مورد استفاده قرارگرفته و می‌ گیرد. اكثر آنها برای تأثیرگذاری و دستكاری تفكر افراد جامعه به ‌نفع خویش از این روش استفاده می‌ كنند. درواقع تله‌ پاتی برای برخی افراد سودجو، ابزار مؤثری محسوب می‌ شود. مكانیزم انجام این تلقینات ذهنی و برخی شیوه‌ های مقابله با آن مبحثی ا‌ست كه در فرصت‌های آتی به آن خواهیم پرداخت.


 

oگروه موضوعی ← علوم باطنی
oنظریه پرداز ← فردریک مایرز
oتاریخ ارایه نظریه ← 1882

انتشار این مطلب در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ورود به سایت


حاضرین در سایت

ما 256 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


آخرین مقالات

نظریه-ابرزمان
در تمامی طول تاریخ اندیشه همواره تصور فیزیكدان ‌ها و...
تصویرسازی-ذهنی-و-درمان-بیماری-ها
تصویرسازی ذهنی ؛ در طول هر روز هزاران فکر به...
ایده-آل-گرایی،-غرق-شدن-در-آنچه-“باید”-به-جای-آنچه-“هست”
انگارگرایی ، ایده آل گرایی ، تصورگرایی ، مثل گرایی...

آخرین مطالب

نظریه-ابرزمان
در تمامی طول تاریخ اندیشه همواره تصور فیزیكدان ‌ها و...
تصویرسازی-ذهنی-و-درمان-بیماری-ها
تصویرسازی ذهنی ؛ در طول هر روز هزاران فکر به...
ایده-آل-گرایی،-غرق-شدن-در-آنچه-“باید”-به-جای-آنچه-“هست”
انگارگرایی ، ایده آل گرایی ، تصورگرایی ، مثل گرایی...

ما را دنبال کنید در:

Please install plugin JVCounter!