خانه اخبار و مقالات

چهل پیشنهاد به مسوولین ارشد جمهوری اسلامی ایران (قسمت اول)

مطالعه بیشتر...آیا تأسیسات هسته‌ای ایران مورد هدف نظامی قرار خواهد گرفت؟
 اگر زمانی به این تأسیسات حمله شود چه خواهد شد؟

این مقاله تقریباً نزدیك به زمان شروع به كار دولت اول آقای دكتر احمدی نژاد نوشته شده و قسمت‌هایی از آن در بعضی از نشریات داخلی و خارجی به چاپ رسیده است.

مطالعه بیشتر...

ريشه هاي رواني و پيام هاي نهفته در بيماري ها (قسمت اول)

مطالعه بیشتر...برخي از درمانگران معنيگرا معتقدند و درواقع مصرند كه هر بيماري داراي معناي مشخصي است. از نظر اين متخصصان بيماري انعكاسي است از بينشها و روحيات منفي انسان. در اين شيوة درماني،‌ با فهرستي از بيماريها مواجه ميشويم كه هر كدام از آنها محصول انديشه ها و اعتقادات مخرب انسان است.

مطالعه بیشتر...

آيا مي‌دانيد كه؟(6)

مطالعه بیشتر...آيا مي‌دانيد اجرامي سماوي در پهنه كيهان وجود دارند كه تماماً از الماس ساخته شده‌اند! اين الماس‌هاي كيهاني حتي از كل سياره ما هم بزرگترند!

آيا مي‌دانيد كه؟(5)

مطالعه بیشتر...آيا مي‌دانيد بر اساس برخي از نظريات موجود، زمان بيش از يك بُعد دارد؟

آيا مي‌دانيد كه؟(4)

مطالعه بیشتر...آيا مي‌دانيد در حال حاضر در كره زمين انسان‌ها با بيش از شش هزار زبان مختلف با همديگر تكلم مي‌كنند. از ميان اين 6000 زبان تقريباً 2500 زبان به واسطه مسأله جهاني شدن و استيلاي فرهنگ‌هاي قوي‌تر بر خرده‌فرهنگ‌ها در حال نابودي هستند.

آيا مي‌دانيد كه؟(3)

مطالعه بیشتر...آيا مي‌دانيد در هر ثانيه صدها ميليارد ذره شبح‌گون به نام نوترينو در حال عبور از بدن ما هستند بدون آنكه اصلاً متوجه آنها شويم. اغلب اين ذرات از خورشيد گسيل مي‌شوند و پس از عبور از بدن ما وارد كره زمين شده و از آن سوي زمين خارج مي‌شوند گويي كه اصلاً هيچ مانعي بر سر راه آنها نبوده است!

آيا مي‌دانيد كه؟(2)

مطالعه بیشتر...آيا مي‌دانيد كه ممكن است يك درخت كاج در يك جهان ديگر - يك جهان موازي با جهان ما - وجود داشته باشد كه فاصله‌اش با شما از فاصله‌اي كه هم‌اكنون شما با صفحه مانيتور خود داريد هم كمتر باشد اما از آنجایيكه اين درخت در بُعد ديگري خارج از ابعاد جهان ما وجود دارد اصلاً متوجه حضور آن نمي‌شويد!

آيا مي‌دانيد كه؟(1)

مطالعه بیشتر...آيا مي‌دانيد بر اساس نظريه كانتور در رياضيات، برخي از بي‌نهايت‌ها از برخي ديگر از بي‌نهايت‌ها بزرگترند! در واقع تا پيش از كانتور رياضيدانان تصور مي‌كردند كه چون بي‌نهايت، بي‌نهايت بزرگ است پس بزرگتر از آن وجود ندارد اما كانتور ثابت كرد كه بي‌نهايت‌هايي وجود دارند كه از بي‌نهايت‌هاي ديگر بزرگترند!

آغاز فعالیت وب سایت

مطالعه بیشتر... « بنیاد بین المللی تئوری ها و دکترین ها» اولین بنیاد مجازی نظریه پردازی در جهان است که از سال 1389 با هدف معرفی نظریه‌های بنیادی و جایگاه نظریه پردازی در جهان کار خود را آغاز کرده است.از نظر ما، نظریات بنیادی همه وجوه زندگی بشر را پوشش می دهند و در تغییر کیفیت زندگی انسانها نقشی کلیدی ایفا می  کنند. دست اندرکاران این بنیاد جمعی از محققین و دانش پژوهان (داخل و خارج از کشور ایران) هستند که در زمینه های مختلف علمی تخصص دارند.

مطالعه بیشتر...

ورود به سایت


حاضرین در سایت

ما 49 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


آخرین مقالات

نظریه-ابرزمان
در تمامی طول تاریخ اندیشه همواره تصور فیزیكدان ‌ها و...
تصویرسازی-ذهنی-و-درمان-بیماری-ها
تصویرسازی ذهنی ؛ در طول هر روز هزاران فکر به...
ایده-آل-گرایی،-غرق-شدن-در-آنچه-“باید”-به-جای-آنچه-“هست”
انگارگرایی ، ایده آل گرایی ، تصورگرایی ، مثل گرایی...

آخرین مطالب

نظریه-ابرزمان
در تمامی طول تاریخ اندیشه همواره تصور فیزیكدان ‌ها و...
تصویرسازی-ذهنی-و-درمان-بیماری-ها
تصویرسازی ذهنی ؛ در طول هر روز هزاران فکر به...
ایده-آل-گرایی،-غرق-شدن-در-آنچه-“باید”-به-جای-آنچه-“هست”
انگارگرایی ، ایده آل گرایی ، تصورگرایی ، مثل گرایی...

ما را دنبال کنید در:

Please install plugin JVCounter!