خانه اخبار و مقالات

سرچشمه پیری در مغز

مطالعه بیشتر...هیپوتالاموس بجز تنظیم هورمونهای هیپوفیز، گرسنگی، خواب و دمای بدن را هم تنظیم می‌کند. دانشمندان مکانیسمی را در هیپوتالاموس مغز شناسایی کرده اند که طول عمر را در حیوانات تعیین می‌کند. آنها امیدوارند با شناخت بیشتر این مکانیسم، علاوه بر پیشگیری از بیماری‎های مرتبط با افزایش سن، بتوانند روند پیری را کند کنند و طول عمر را افزایش دهند.

 

 

مطالعه بیشتر...

عدد میانی 1 تا 9 چیست؟ 5 یا شاید هم 3؟

مطالعه بیشتر...مدل اطلاعاتی نظریه ای تازه ای درباره ادراک حسی و حافظه انسان برخی ویژگی های غریب سامانه عصبی انسان را روشن می سازد.
از آدم های بزرگسال در جهان صنعتی بپرسید که میانه ی 1 و 9 چه عددی است، و بیشترین آنها خواهند گفت 5. اما، همین پرسش را با کودکان کوچک و یا کسانی که در جامعه های سنتی زندگی می کنند طرح کنید و به احتمال قوی پاسخ خواهید شنید 3.

 

 

 

مطالعه بیشتر...

موسیقی و قدرت مغز

مطالعه بیشتر...نوع خاصی از موسیقی عملکرد حافظه را بهبود می بخشد. یکی از آخرین مطالعات گزارش داده است که گوش دادن به موسیقی همگام شده با امواج مغزی در هنگام خواب قدرت مغز را افزایش داده و به حافظه بهتر منجر می گردد.

 

 

 

 

مطالعه بیشتر...

رؤياهاي نوبل ساز

« ...  كاملا نزديك به شومينه نشسته و چرت مي‌‌زدم، در خواب ديدم كه چندين رشته دي.ان.اِي. به‌ نحوي بسيار جالب و از نظر علمي كاملا مناسب، درهم پيچيده شده‌اند... ‌‌بعد ساعت، دوازده ضربه نواخت و نيمه‌شب را اعلام كرد، خيلي خوشحال بودم...

مطالعه بیشتر...

رؤيابينی از ديدگاه تولتک-II

‌‌‌در شماره پيش, بياني از كليت رؤيابيني و خوان‌هاي رؤيابيني در ديدگاه شمنيزم - تولتك آورده شد و به دنبال آن بياني از مرحله اول رؤيابيني در اين ديدگاه عنوان گرديد. بر اساس اين ديدگاه نخستين گام در رؤيابيني اين است كه شخص بتواند از بودن خود در وضعيت رؤيا  آگاه شود.  هنگامي كه اين آگاهي تحصيل شد كارآموز رؤيابين در تكميل اين قدم به تقويت دقت رؤياي خويش مي‌پردازد. وي اين‌كار را از طريق تمركز بر اشياي رؤياي خود انجام مي‌دهد كه نتيجة اصلي آن رسيدن به انسجام  و قدرت بيشتري در به‌كارگيري دقت رؤياي خويش و پرورش آن است.
‌‌‌در اين شماره به بيان مراحل دوم و سوم رؤيابيني از اين ديدگاه مي‌پردازيم.

مطالعه بیشتر...

رؤيابينی از ديدگاه تولتک-I

‌‌سال ها از مطرح شدن تعليمات رازگرايانه شمنيزم (تولتك) توسط كارلوس كاستاندا مي‌گذرد. با اين وصف ديدگاه‌ هاي مذكور در تعاليم آنها هنوز هم خوانندگان و مشتاقان خاص خود را دارد. قصد ما از طرح و پرداختن و معرفي اين ديدگاه‌ ها تأييد و تبليغ و يا رد شخص يا نقطه نظرات خاصي نيست بلكه آشنايي با برخي واقعياتي است كه در وراي ظاهر ناآشناي اين تعليمات وجود دارد. از آنجا كه به وحدت سرچشمه معارف معتقديم، مي‌دانيم كه بررسي و واضح‌سازي اين ديدگاه‌ها به استحكام باورمان دربارة حقيقت واحدي كه در هر زمان و مكان خود را به شكلي آشكار مي‌كند، خواهد انجاميد و اميدواريم اين باور را با خوانندگان شريك شويم.

مطالعه بیشتر...

راه حل مساله هسته‌ای ایران: قربانی دادن

مطالعه بیشتر...راه حل پرونده هسته‌ای ایران چیست؟ گفتگو؟ گزینه نظامی یا مقاومت کردن؟

مطالعه بیشتر...

ایران هسته‌ایی و واكنش جهانی

مطالعه بیشتر...هسته ای شدن ایران، با چه واکنش هایی در جهان مواجه خواهد شد؟
دلایل مخالفت جهانی با ایران اتمی چیست؟

مطالعه بیشتر...

هشدار جهانی

مطالعه بیشتر...زمین مانند گذشته نمی‌چرخد، ... آب و هوای زمین مثل دیوانگان عمل می‌كند؛ او به واقع مثل آدم‌های انقلابی رفتار می‌كند. انقلابی بر علیه بشر؛ برای بشریت و برای انسان كامل...                 ایلیا «میم» معلم بزرگ تفکر

مطالعه بیشتر...

ورود به سایت


حاضرین در سایت

ما 27 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


آخرین مقالات

نظریه-ابرزمان
در تمامی طول تاریخ اندیشه همواره تصور فیزیكدان ‌ها و...
تصویرسازی-ذهنی-و-درمان-بیماری-ها
تصویرسازی ذهنی ؛ در طول هر روز هزاران فکر به...
ایده-آل-گرایی،-غرق-شدن-در-آنچه-“باید”-به-جای-آنچه-“هست”
انگارگرایی ، ایده آل گرایی ، تصورگرایی ، مثل گرایی...

آخرین مطالب

نظریه-ابرزمان
در تمامی طول تاریخ اندیشه همواره تصور فیزیكدان ‌ها و...
تصویرسازی-ذهنی-و-درمان-بیماری-ها
تصویرسازی ذهنی ؛ در طول هر روز هزاران فکر به...
ایده-آل-گرایی،-غرق-شدن-در-آنچه-“باید”-به-جای-آنچه-“هست”
انگارگرایی ، ایده آل گرایی ، تصورگرایی ، مثل گرایی...

ما را دنبال کنید در:

Please install plugin JVCounter!