خانه نظریه های جهانی علوم باطنی

طریقت تولتکی مرور دوباره

مرور دوباره، به زبان ساده، طرز کار خود درمانی است و با رها سازی وقایع گذشته ما، به طریقی اجرا می شود که می توانیم وجودمان را از آسیبی التیام بخشیم که از آنها در ما به جا مانده است. معمولا این آسیب از تاثیر کشمکش های عاطفی مکرر بوجود امده است. همچنین استمرار عادات شخصی ما انرژی حیاتیمان را تحلیل می برد. مرور دوباره دارویی برای این آسیب هاست. در حقیقت مرور دوباره سلسله ای از کارهای انرژتیکی است که میدان انرژی ما را از آسیبی التیام می بخشد که در گذشته به ان وارد آمده است. تاثیرات آسیب ها باعث شده که بتدریج تر و تازگی طبیعی هر شخصی در اثر رنجیدگی ها و درگیری های متقابل با دیگران از بین برود. حین مرور با استفاده از ویژگی تطهیر کننده ای که برای تنفس وجود دارد این اثرات را می توان دور کرد. نقش دیگر مرور، بازگشت ادراک به زمان شادابی، زمانی که کالبد انرژی هنوز سالم و دست نخوره بود، است و زمینه ای فراهم می شود که شخص خودش را متعادل کند.

مطالعه بیشتر...

نظریه اتصال روح به بدن مثالی منفصل

مطالعه بیشتر...این نظریه در رابطه با زندگی روح انسان ایده هایی دارد...

مطالعه بیشتر...

«عدم تجسد موقت» یا «عود روح به بدن»

مطالعه بیشتر...از دیدگاه این نظریه هویت شخصی كاملا بر عهده روح نیست، هر چند در برههای از زمان، ما بدون بدن خواهیم بود . . .

مطالعه بیشتر...

نظریه تناسخ

مطالعه بیشتر...بر اساس قانون كارما (Karman) به معناى كردار، آدمى نتیجه اعمال خود را در دوره هاى بازگشت مجدد خود در این جهان مى بیند

مطالعه بیشتر...

نظریه هارتمن در رابطه با رویا

مطالعه بیشتر...ايده اصلي از اين قرار است: الگوهاي رفتاري جابه جا مي شوند و پيوسته روابطي در مغزهاي ما ساخته و واسازي مي شوند كه مبناي جسماني اذهان ما را شكل مي دهند. در ايجاد روابطي كه در نهايت آنها را با عنوان كاركرد ذهني تجربه مي كنيم، پيوستگي كاملي وجود دارد. در يك انتهاي زنجيره، فعاليت متمركز بيداري قرار گرفته مثل وقتي كه يك كار ورزشي مي كنيم. در اينجا كاركرد ذهني تمركز يافته، زنجيروار و محدود است. زماني كه ما از بيداري با حواس جمع به بيداري آزادانه تري وارد مي شويم - خيال پردازي و سرانجام رويابيني - فعاليت مغزي تمركز كمتري مي يابد و آزادتر، كلي تر و خيالي تر مي شود. رويابيني انتهاي اين زنجيره است، حالتي كه در آن پيوندها را آزادتر مي گذاريم.

مطالعه بیشتر...

هاله و نيروي حياتي

مطالعه بیشتر...هر کسی به دلیل حضور خود درهر جایی می تواند تاثیرات مطلوب یا نا مطلوب، مثبت یا منفی بر روی دیگران بگذارد وحتی می تواند این تاثیرات را تا فاصله های دوری روی دیگران منتقل نماید

مطالعه بیشتر...

نظریه شعور

مطالعه بیشتر...هر موجود زنده یک "سیستم زنده" است(رشد می‏کند) که از مجموعه‏ای از سیستم‏های زنده ی کوچک‏تر تشکیل می‏شود و خودش نیز به نوبه ی خود زیرمجموعه‏ای از طبیعت است. یک‏سیستم زنده علاوه بر خصیصه ی همانندسازی، دارای توان "خودگردانی نسبی" نیز هست. بدین معنی که می‏تواند در پاره‏ای موارد تحت تأثیر محرکی، از خود عکس‏العمل نشان‏بدهد یا خود‏را کنترل نماید و بدون عکس‏العمل باقی بماند.
پس تمام کائنات و طبیعتی که در آن بسر می‏بریم، شبکه‏ای به‏هم‏بافته‏شده از سیستم‏های زنده (گیاهان، حیوانات، انسان...) را تشکیل می‏دهد که هر جزء این شبکه خود یک‏سیستم خودساز است و از خصوصیات همانندسازی و خودگردانی نسبی برخوردار است. باید توجه داشت که سیستم‏های زنده به نوعی با یکدیگر ارتباط دارند و تمام کائنات به‏عنوان یک ‏سیستم همپاس عظیم به حیات تک‏تک اجزاء آن بستگی دارد و اگر بپنداریم که حتی یک باکتری بیهوده است، مرتکب اشتباه شده‌ایم.

مطالعه بیشتر...

ورود به سایت


حاضرین در سایت

ما 21 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


آخرین مقالات

نظریه-کوانتوم
انرژی نه کمیتی پیوسته بلکه کوانتیده است: یعنی به شکل...
نظریه-تله‌-پاتی-i
بخش نخست: تله پاتی پدیده و قابلیتی است كه اكثر ما...
نظریه-تله‌-پاتی-ii
بخش دوم: انواع تله پاتی‌‌‌تله پاتی از یك دیدگاه به سه...

آخرین مطالب

چرا-مادرتان-شما-را-به-نام-برادرتان-صدا-می-زند؟
دفعه ی بعدی که مادرتان شما را به نام برادرتان...
چرا-مردم-به-خاطر-گرفتن-سلفی،-زندگی-خود-را-به-خطر-می‌اندازند؟
با توجه به شیوع عکس های سلفی و برخی اتفاقات...
مطالعات-نشان-می‌دهند-که-رفتار-پر-خطر،-واگیردار-است
مطالعات نشان می‌دهد که رفتارهای پرخطر نیز مانند خندیدن و...

ما را دنبال کنید در:

Please install plugin JVCounter!