خانه نظریه پردازان نظریه پردازان بزرگ جهان

دوروتی ای. اسمیت

مطالعه بیشتر...اسمیت موضوع بررسی جذابی را برای یك زندگینامه نگار فراهم می آورد. جامعه شناسی كه بر موقیعت  اجتماعی دانش تاكید می ورزد و به گونه ای غیر مستقیم ولی نمایان به زندگی شخصی اش ارجاع می كند.

مطالعه بیشتر...

تالكت پارسونز

مطالعه بیشتر...تالكت پارسونز در 1902 در شهر كلرادو اسپرینگز  ایالت كلرادوی آمریكا زاده شد. او در یك خانواده مذهبی و روشنفكر پرورش یافت پدرش یك كشیش، استاد و رئیس یك كالج كوچك بود.

مطالعه بیشتر...

پیتیریم آلکساندروویچ سوروکین

مطالعه بیشتر...پيتريم سوركين در 21 ژانويه سال 1889 در يكی از دهكده های دورافتاده روسيه پا به جهان گذاشت. در نوجوانی  زمانی كه يك طلبه كشيشی بود، به خاطر فعاليت های انقلابی دستگير شد و چهارماه را در زندان گذراند.

مطالعه بیشتر...

جورج هربرت مید

مطالعه بیشتر...جورج هربرت مید، در زمان حیاتش، بیشتر به خاطر آموزشهایش اهمیت داشت تا نوشته هایش. گفته هایش روی بسیاری از كسانی كه در سده بیستم جامعه شناسان مهمی گشتند، تاثیر نیرومندی گذاشته بود.

مطالعه بیشتر...

پیتر تیار دو شاردن

مطالعه بیشتر...تیار، پس از عضویت در فرقه یسوعی (1277) و تحصیل در اکسان پرووانس و آیل آو جرزی، در یک مدرسه یسوعی در قاهره تدریس کرد (1284-1287) و در آنجا بود که علاقه اش به زمین شناسی آغاز شد ؛

مطالعه بیشتر...

گيورگ زيمل

مطالعه بیشتر...گيورگ زيمل در اول مارس 1858 در قلب برلين زاده شد. او در دانشگاه برلين در موضوع های گوناگون به تحصيل پرداخت.

مطالعه بیشتر...

ایوان پتروویچ پاولف

مطالعه بیشتر...پاولف بعد از فراغت از تحصیل از دانشگاه سن پترزبورگ (1254)، پزشکی نظری را در مدرسه پزشکی نظامی تحصیل کرد و از آنجا درجه دکتری در پزشکی (1258) و دکتری در فلسفه گرفت (1262) و معلم بی حقوق (پریوات دوتسنت) در فیزیولوژی (1262) و استاد داروسازی (1269) آنجا شد.

مطالعه بیشتر...

ماكس وبر

مطالعه بیشتر...ماكس وبر در 21 اوریل 1864 در ارفورت آلمان و در یك خانواده طبقه متوسط به دنیا آمد. تفاوتهای چشمگیر پدر و مادرش در جهت گیری فكری و تحول روانی  وبر  تاثیر عمیقی داشت.

مطالعه بیشتر...

ورود به سایت


حاضرین در سایت

ما 26 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


آخرین مقالات

نظریه-کوانتوم
انرژی نه کمیتی پیوسته بلکه کوانتیده است: یعنی به شکل...
نظریه-تله‌-پاتی-i
بخش نخست: تله پاتی پدیده و قابلیتی است كه اكثر ما...
نظریه-تله‌-پاتی-ii
بخش دوم: انواع تله پاتی‌‌‌تله پاتی از یك دیدگاه به سه...

آخرین مطالب

چرا-مادرتان-شما-را-به-نام-برادرتان-صدا-می-زند؟
دفعه ی بعدی که مادرتان شما را به نام برادرتان...
چرا-مردم-به-خاطر-گرفتن-سلفی،-زندگی-خود-را-به-خطر-می‌اندازند؟
با توجه به شیوع عکس های سلفی و برخی اتفاقات...
مطالعات-نشان-می‌دهند-که-رفتار-پر-خطر،-واگیردار-است
مطالعات نشان می‌دهد که رفتارهای پرخطر نیز مانند خندیدن و...

ما را دنبال کنید در:

Please install plugin JVCounter!